Turinys:

Kaklaraištis – kas tai? apibūdinimas
Anonim

Daugelis žmonių klausia: pertrauka – kas tai? Kur jis taikomas? Šiuos ir kitus klausimus aptarsime straipsnyje. Terminas "tie-break" ("stop a draw") kilęs iš anglų kalbos žodžių tie (draw) ir break (stop, break). Tai reiškia sutrumpintą konkretų žaidimą (tinkliniame (trumpas setas), tenise (žaidimas) ir kitose sporto šakose), su kuriuo burtų keliu galite nustatyti nugalėtoją.

Kada žaidžiamas tenisas?

Teniso pertrauka – kas tai? Vienetų tenise sportininkai žaidžia sutrumpintą partiją, rezultatu 6:6. Žaidimas tęsiamas tol, kol bus įmušti septyni taškai. Jei su septyniais taškais taškų skirtumas tarp varžovų yra mažesnis nei du, tada tie-break tęsiamas tol, kol atsiranda dviejų taškų skirtumas.

kaklaraištis, kas tai yra

Poriniame tenise, be trumpų geimų paprastame sete, su tokiu pačiu rezultatu setuose, gali būti žaidžiamas ir lūžio taškas, nustatytas čempiono tie-break forma. Tokiu atveju varžovai rungtyniauja tol, kol surenka dešimt taškų. Žaidimas gali trukti iki vienos iš porų pranašumo dviem taškais. Ir parašyta kaip 1:0 arba 0:1.

Kaip žaidžiamas tenisas?

Taigi jau žinote, kad tie-break yra trumpos rungtynės. Kaip tai žaidžiama tenise? Paduodantis varžovas atlieka pirmąjį padavimą, tada varžovasatlieka du padavimus, po kurių keitimas vyksta per porą padavimų. Tie-break trunka tol, kol gaunamas dviejų taškų skirtumas. Teismai keičiasi kas šešis taškus.

Badmintonas

Daugelis žmonių žino, kad taibreikas yra įdomus žaidimas. Šis badmintono žaidimas žaidžiamas rezultatu 20:20. O kaip tai įgyvendina sportininkai? Rungtynes 20:20 laimi ta komanda, kuri pirmoji surinko dviejų taškų skirtumą. Ta pusė, kuri pirmoji gauna 30 tašką, laimi žaidimą, kai rezultatas yra 29:29.

Tinklinis

Toliau išsiaiškinsime, kaip žaidžiamas tie-break'as šachmatuose, o dabar svarstysime trumpo partijos įgyvendinimą tinklinyje. Šioje sporto šakoje jis vykdomas partijų rezultatu 2:2. Kaip tai įgyvendinama?

pertrauka šachmatuose

Penktasis (lemiamas) žaidimas žaidžiamas iki penkiolikos taškų su mažiausiu dviejų taškų pranašumu. Jei 14:14 rezultatas yra lygus, žaidimas tęsiamas tol, kol gaunamas dviejų taškų pranašumas (16:14, 17:15, …).

Šachmatai

Tie-break šachmatuose vyksta, kai dabartinis čempionas ir varžovas turi po lygiai taškų rungtynėse dėl šachmatų karaliaus titulo. Pagal čempionato taisykles trumpą partiją sudaro keturi greitųjų šachmatų partijos. Kiekvienas žaidėjas turi dvidešimt penkias minutes per žaidimą, o kiekvienam ėjimui pridedama dešimt sekundžių.

Sutikite, šachmatų rezultatas yra svarbiausias. Bet grįžkime prie istorijos. Jei šios partijos taip pat baigsis lygiosiomis, šachmatininkai turės sužaisti dar du žaismingus partijos, už kurias žaidėjams bus skiriami po penkisminutės ir trys sekundės vienam judesiui. Jei rezultatas išliks lygus, sportininkai sužais dar du žaibiškus žaidimus (rungtynes). Paprastai jie gali žaisti ne daugiau kaip penkias tokias rungtynes.

Kada pasaulio čempionato šachmatų pertrauka yra nenaudinga? Jei šios dešimties partijų nugalėtojo nenulems, žaidėjai turės žaisti lūžio tašką – Armagedoną.

Strategija

Žinoma, didmeistriai turi žinoti, koks tai plėšrūnas – šachmatų rezultatas. Negana to, 2016 metų pasaulio čempionate Karjakino ir Carlseno rungtynėse rungtynių likimas sprendėsi būtent per tie-break'ą. Taigi, tie-break yra rungtynių pratęsimas.

Žaidimo su šviesos valdymu taktika ir strategija yra šiek tiek neįprasta. Patyrę šachmatininkai sako, kad geriausio plano, išradingo derinio, stipriausio ėjimo paieškos yra puiku, tačiau geriau tai atidėti pavyzdinio formato žaidimui. Visas šias naujoves reikia apgalvoti ir tam skiriama daug laiko. Šachmatų pertraukoje ilgi atspindžiai yra prabanga. Valdymas sutrumpintas.

Pabandykite sukelti problemų savo priešininkui. Manoma, kad pertrauka šachmatuose yra sudėtinga. Stenkitės užimti poziciją daugiausia atidaryme, kur varžovas turi žaisti tiksliai. Laiko nedaug, o nežinomoje padėtyje priešas gali panikuoti ir suklysti.

Dauguma stiprių šachmatininkų tam specialiai ruošiasi.

Tipinės klaidos

Jei laikysitės vienodo šachmatų žaidimo taisyklių, galite tapti pasaulio favoritu. Kokios yra tipiškos klaidos, daromos šiame trumpame žaidime? Pirma klaidapatenka į laiko bėdą. Žaidėjas gali puikiai vadovauti žaidimui – stipriai, gražiai ir su įkvėpimu. Tačiau šachmatininkai turi tokį posakį: sunkiausia yra laimėti poziciją, kurią jau iškovoji. Jei nepaliksite sau laiko pranašumui suvokti, visos jūsų pastangos gali lengvai išnykti dėl laiko bėdos.

kas yra kaklaraiščio pertrauka šachmatuose

Žinoma, visi turi žinoti „tie-break“taisykles šachmatuose. Antroji klaida – aistra ilgoms skaičiavimo versijoms. Yra žinoma, kad tikslus skaičiavimas reikalauja įgūdžių ir laiko. Jei dar nesate didmeistris, tuomet neturėtumėte pervertinti savo jėgų. Net ir atliekant „tiksliausią“skaičiavimą, jūsų varžovas beveik visada turės galimybę eiti „į kairę“.

Tiesiosios pertraukos metu turėtumėte stengtis žaisti atkakliai, neįsivelti į laiko bėdą ir nedaryti didelių klaidų. Ir priešininko klaidų, kaip taisyklė, nebus.

Rungtynės

Daugelis žmonių žino, kad pertrauka šachmatuose yra jaudinantis žaidimas. 2016 metais Niujorke vyko 55-osios šachmatų rungtynės istorijoje dėl pasaulio čempiono titulo. Rungtyniavo dabartinis pasaulio favoritas Carlsenas Magnusas (Norvegija) ir varžovas Sergejus Karjakinas (Rusija). Rungtynėse dėl šachmatų karaliaus titulo Rusijos Federacijos atstovė pirmą kartą dalyvavo nuo 2008 metų. Rungtynės buvo žaidžiamos rugsėjo 11–30 dienomis. Prizinis fondas buvo vienas milijonas eurų.

Daugelis žmonių sako, kad pertrauka šachmatuose yra stulbinantis veiksmas. 2016 m. rungtynes sudarė 12 žaidimų (ribinis skaičius) su pavyzdiniu laiko patikrinimu. Jei vienas iš šachmatininkų surinko 6 ½ taško, rungtynėsbūtų baigtas anksčiau nei numatyta. Kadangi rezultatas buvo identiškas – 6:6, sutrumpintas laiko patikrinimas buvo surengtas tie-break (greitieji šachmatai). Tada Armagedonas ir Blitz nebuvo reikalingi. Šiame trumpame žaidime Carlsenas laimėjo 3:1 ir išsaugojo pasaulio čempiono titulą.

Prognozės

Žinoma, kad pertrauka šachmatuose yra gerbėjų šventė. Daugelis siekia nuspėti žaidimą. Pavyzdžiui, Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) prezidentas Kirsanas Iljumžinovas prieš turnyrą pasiūlė, kad Karjakinas ir Carlsenas rungtynėje dėl pasaulio šachmatų karūnos žaistų lygiomis sąlygomis.

lygiosios pertraukos šachmatų taisyklėse

Ir Rusijos šachmatų federacijos prezidentas Andrejus Filatovas, 2016 m. laimėjęs Rusijos didmeistrio Sergejaus Karjakino kandidatų čempionatą, pasakė, kad gali atimti čempiono titulą iš Carlsen.

Didmeistrių istorija

Jūs vis dar klausiate, kas yra tie-break šachmatuose? Per ilgą privačių susitikimų laikotarpį, prasidėjusį 2005 m., Kalsenas ir Karjakinas aštuonis kartus žaidė greitaisiais šachmatais. Įdomu tai, kad šiame moksle pranašumo niekas neturi: tris kartus laimėjo rusas (2010, 2006, 2008), tiek pat – norvegas (2012, 2009, 2001), o lygiosios buvo pažymėtos du kartus (2014, 2006)..

pasaulio čempionato šachmatų lygiosios pertraukos

Šachmatininkai žino, kad pertrauka šachmatuose yra galingųjų žaidimas. Magnusas visas savo pergales įrašė grodamas b altais kūriniais. Be to, jis yra reitingo lyderis, kaip ir klasikinėje versijoje.

Lemiamas kovos už pasaulį dienąčempionas, dabartinis pasaulio favoritas Carlsenas apgynė savo titulą akistatoje su Karjakinu, kaip aptarėme aukščiau. Carlsenas laimėjo „tie-break“dviejose partijose ir dviejose sužaidė lygiosiomis.

Armagedonas

Taigi, jūs jau žinote, kad pertrauka šachmatuose yra puikių žmonių varžybos. Kaip žaidžiamas Armagedonas? Žaidėjas, laimėjęs porą, gali pasirinkti, ar žaisti su b altomis ar juodomis figūromis. Tam, kuris žaidžia juodai, skiriamos keturios minutės, o tam, kuris žaidžia b altai, penkios. Jeigu čia viskas baigsis lygiosiomis, tai tas, kuris žais juodai, bus apdovanotas pasaulio šachmatų karūna. Jei Armagedone bus atlikta 60 ėjimų, žaidimo dalyviai gaus papildomas tris sekundes už kiekvieną judesį.